Laptopy HP ZBook i EliteBook do zastosowań profesjonalnych

Laptopy HP ZBook i EliteBook do zastosowań profesjonalnych

HP posiada wiele serii laptopów. Prawie wszystkie z nich skierowane są na konkretne rynki. Najpopularniejsze z nich to HP EliteBook, HP ProBook i HP ZBook. Są one również dostępne w różnych wariantach z różnych funkcji, opcji przechowywania i punktów cenowych. Ogólne specyfikacje będą podobne we wszystkich wariantach z kilkoma wyjątkami opartymi na układzie, procesorze i pojemności pamięci RAM. Dlatego musisz sprawdzić nasz szczegółowy artykuł porównawczy, aby uzyskać lepszy pomysł na to, co każdy wariant oferuje oraz jego zalety i wady. W tym artykule skupimy się na najbardziej wydajnych laptopach z linii HP Professional – EliteBook Folio G1, EliteBook Revolve G1 (2018) oraz HP ZBook Studio G4, przeznaczonych głównie dla profesjonalistów zajmujących się projektowaniem, którzy potrzebują najwyższej wydajności w codziennych zadaniach, a także dla edytorów wideo, animatorów 3D i projektantów pracujących z oprogramowaniem CAD lub wykonujących inne zadania wymagające wysokiej wydajności. Jeśli to brzmi jak Ty, to czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o konkretnych zaleceniach dotyczących modeli dla Twojego przepływu pracy!

HP EliteBook Folio G1

HP posiada wiele serii laptopów. Prawie wszystkie z nich skierowane są na konkretne rynki

Jeśli jesteś profesjonalistą, który używa laptopa do pracy i nie ma zbyt dużego dostępu do biura z wysokiej klasy stanowiskiem do projektowania CAD lub 3D, HP EliteBook Folio G1 może być idealnym rozwiązaniem. HP EliteBook Folio G1 jest skierowany do kreatywnych profesjonalistów, którzy szukają lekkich, przenośnych i wydajnych laptopów, które oferują niesamowitą wartość. Cena początkowa wynosi 799 dolarów i wzrasta w zależności od konfiguracji. HP Folio G1 zaczyna się od 799 dolarów i można go skonfigurować z procesorem i7, 16GB RAM, 2TB SSD i konwertowalnym ekranem dotykowym 2K IPS. Ponieważ jest on niezwykle lekki przy wadze 1,17Kg, można go łatwo przenosić. Wyposażony jest również w podświetlaną klawiaturę i kamerę HP Sure View Privacy Camera, która zachowuje obraz otoczenia i pozwala przełączać się między obrazem czystym a prywatnym. HP EliteBook Folio G1 to pierwszy wprowadzony na rynek laptop HP z systemem Windows 10 Mobile. Potrafi on płynnie przełączać się między doświadczeniem mobilnym a tradycyjnym, biurkowym PC. Odłączana klawiatura sprawia, że jest to również świetna opcja do spotkań i wideokonferencji. Wyposażony jest również w pióro, które może być używane do rysowania i robienia notatek.

HP EliteBook Revolve G1 (2018)

Jeśli przenośność jest jedynym czynnikiem, który Cię dotyczy i szukasz lekkiego i wydajnego laptopa, HP EliteBook Revolve G1 jest jedną z najmocniejszych opcji dostępnych w linii EliteBook. Pod względem wydajności jest porównywalny z Dell XPS 13 9380, ale ma mniejszą i lżejszą obudowę (1,75 kg). HP EliteBook Revolve G1 charakteryzuje się eleganckim i nowoczesnym wzornictwem, które z łatwością dopasuje się do każdego środowiska pracy. Ramki o grubości 18,9 mm i obracany o 360 stopni ekran sprawiają, że jest to świetna opcja konwertowalna, choć dzięki wytrzymałej konstrukcji może być również używany jako tradycyjny laptop. Procesor Core i5-8250U i 8GB RAM sprawią, że nie napotkasz żadnych problemów. Dysk SSD NVMe o pojemności 512 GB zapewnia błyskawiczny czas rozruchu, błyskawicznie otwierając aplikacje i ładując pliki. Czas pracy na baterii jest również przyzwoity – 6 godzin i 56 minut autonomii w zależności od sposobu użytkowania.

Jeśli przenośność jest jedynym czynnikiem, który Cię dotyczy i szukasz lekkiego i wydajnego laptopa, HP EliteBook Revolve G1 jest jedną z najmocniejszych opcji dostępnych w linii EliteBook

HP ZBook Studio G4

Jeśli potrzebujesz wysokiej klasy profesjonalnego laptopa, który może być używany do projektowania, modelowania 3D, edycji wideo i innych wymagających zadań, HP ZBook Studio G4 jest jedną z najlepszych opcji dostępnych w całej linii HP. Ten potężny laptop jest wyposażony w najwyższej klasy system chłodzenia cieczą, dzięki któremu nie nagrzewa się zbytnio, a jednocześnie zachowuje swoją najwyższą wydajność. Pochodzi z potężnym procesorem Intel Core i9, który jest świetny do codziennych zadań i może również obsługiwać niektóre lekkie modelowanie 3D i edycji wideo. Wyposażony jest także w ogromną pamięć RAM DDR4 o pojemności 34 GB, która sprawia, że programy nie zwalniają ani nie przestają reagować. HP ZBook Studio G4 posiada również dedykowany procesor graficzny do uruchamiania wymagających aplikacji 3D. Posiada również duży 15,6-calowy wyświetlacz dotykowy 4K UHD IPS, dzięki któremu świetnie nadaje się do projektowania i aplikacji 3D.

Jaka jest różnica między EliteBook Folio G1 a Revolve G1?

EliteBook Folio G1 i HP EliteBook Revolve G1 są podobne pod względem wzornictwa i jakości wykonania, ale mają różne konfiguracje i funkcje. EliteBook Folio G1 jest wyposażony w 13,3-calowy wyświetlacz 2K, procesor Core i5, 8GB RAM i dysk SSD o pojemności 256GB. Posiada również podświetlaną klawiaturę, czytnik linii papilarnych oraz kamerę HP Sure View Privacy. HP EliteBook Revolve G1 jest nieco większy i posiada większy 15,6-calowy wyświetlacz 4K, procesor i9, 16GB RAM i dysk SSD PCIe NVMe o pojemności 2TB. Posiada też więcej portów i wysuwany układ graficzny. Oba te laptopy są świetne dla profesjonalistów, którzy potrzebują wydajnego i wysokiej jakości laptopa w świetnej cenie.

Specyfikacja producenta.


HP EliteBook Folio G1 i HP EliteBook Revolve G1 posiadają następującą specyfikację:

  • HP EliteBook Folio G1 posiada ekran o przekątnej 13,3 cala i rozdzielczości FHD 1920×1080, który wyświetla obrazy w żywych kolorach. Na tym ekranie można wyświetlić do 16 milionów kolorów. Ekran oferuje szerokie kąty widzenia oraz szeroki panel IPS, dzięki któremu obraz jest ostry i wyraźny. Ekran oferuje o 50% lepsze pokrycie niż standardowe panele IPS. Ekran posiada również szerokie kąty widzenia i jest jaśniejszy od standardowych wyświetlaczy. Laptop posiada ochronę Corning Gorilla Glass, która zapobiega zarysowaniom i uszkodzeniom ekranu. Głośniki oferują dźwięk stereo z technologią Dolby Audio. Laptop posiada również kamerę internetową HD, która pozwala na oglądanie zdjęć i filmów w wysokiej jakości.
  • HP EliteBook Revolve G1 posiada ekran FHD o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości 2160×1920. Użytkownik otrzymuje możliwość oglądania żywych kolorów z głębokimi odcieniami czerni. Ekran oferuje szerokie kąty widzenia i jest jaśniejszy od standardowych wyświetlaczy. Laptop posiada również ochronę Corning Gorilla Glass, która zapobiega zarysowaniom i uszkodzeniom ekranu. Laptop wyposażony jest w procesor i9, który poradzi sobie z każdym zadaniem. Pamięć RAM to 8 GB, a dysk SSD PCIe NVMe ma pojemność 2 TB. Możesz pracować z ciężkimi plikami, dzięki temu szybkiemu dyskowi. Laptop posiada podświetlaną klawiaturę oraz kamerę HP Sure View Privacy, która pozwala przełączać się między obrazem czystym a prywatnym.

Wnioski

HP EliteBook Folio G1 i HP EliteBook Revolve G1 to idealne rozwiązanie dla firm, które potrzebują wydajnego i lekkiego laptopa w świetnej cenie. Laptopy te oferują najwyższej klasy wydajność i wzornictwo w przystępnych cenach. Są też świetne dla kreatywnych profesjonalistów, którzy potrzebują wydajnych laptopów z doskonałymi wyświetlaczami, świetnymi aparatami i doskonałą jakością dźwięku w cenie, która nie nadszarpnie Twojego budżetu. HP ZBook Studio G4 jest dla tych, którzy potrzebują laptopa z wyższej półki do projektowania, modelowania 3D i innych wymagających zadań. Ma mocny procesor, ogromną pamięć RAM, duży i ostry wyświetlacz, świetny system dźwiękowy, ogromny dysk i rozszerzalny procesor graficzny. Jest to świetne rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy potrzebują laptopa z wyższej półki, który jest wydajny, trwały i łatwy do przenoszenia.

Next post Rodzina laptopów biznesowych Lenovo ThinkPad – jakie nowości są zapowiadane na 2023 rok?