Konta oszczędnościowe mogą pomóc przetrwać okres bezrobocia

Niestety sytuacja na rynku pracy w Polsce jest nieciekawa, a coraz więcej rodaków ma problemy ze znalezieniem zatrudnienia. W takich momentach zastanawiamy się, czy istnieją jakieś sposoby na to, aby móc przetrwać ten trudny okres. Konta oszczędnościowe właśnie powstały w tym celu.

konta oszczędnościowe na trudne czasy Przezorny Polak to oszczędzający Polak. Ta stara maksyma zawsze jest prawdziwa, lecz niestety wiele osób nie będzie o niej myślało, kiedy posiada pracę pozwalającą na utrzymanie się. Oszczędności finansowe to jedna z tych rzeczy, o której powinniśmy myśleć zawsze, nawet dopiero zaczynając pracę. A zwłaszcza, gdy ją straciliśmy!

Konta oszczędnościowe na czarne godziny

Banki oferują od lat wiele form oszczędzania pieniędzy i tylko od nas zależy, jak z tego skorzystamy. Lokaty terminowe są jedną z alternatyw, jednak nie zawsze się sprawdzą ze względu na długi okres rozliczania naszych pieniędzy. Dobra lokata będzie trwała nawet kilka miesięcy, a co za tym idzie będzie to za późno, aby skorzystać z niej w momencie bezrobocia.

Natomiast konta oszczędnościowe posiadają tę zaletę w porównaniu do innych form oszczędzania, że przede wszystkim kontrolujemy nasze zasoby finansowe. w przeciwieństwie do lokat, konto oszczędnościowe nie podlega blokadzie finansowej wynikającej z zawartej umowy. Oznacza to, że możesz w dowolnym momencie wpłacać i wypłacać pieniądze.

Co lepsze banki nawet nie będą karały cię za wypłaty, gdyż gwarantują stały poziom oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Dzięki temu nie stracimy naszego zysku pomimo wypłaty w ostatnim dniu z konta, ponieważ akurat pojawiła się taka potrzeba.

Czy zawsze opłaca się posiadać konto do oszczędności?

To pytanie może wydawać się dziwne, bo przecież zawsze warto mieć pieniądze na konta oszczędnościowe. Lecz chodzi tutaj o sytuację, kiedy zastanawiamy się, czy czasem nie będzie lepiej zainwestować w inne formy oszczędzania.

Jeśli mamy dobrą passę, lepiej będzie czasami nieco zaryzykować i zainwestować w jakieś fundusze podwyższonego ryzyka. Jednak pamiętaj, że może się to przeciwko tobie obrócić, jeśli nie będziesz wiedział, co robisz!


Odpowiedz