Głód sukcesu może pomóc osiągnąć awans w każdej branży

Osiągnięcie sukcesu nie jest wypadkową wydarzeń losowych, rezultatem szczęścia i sprzyjającej konstelacji. Sukces jest, niestety, efektem ciężkiej i konsekwentnej pracy. A może nie niestety? Może to dobrze, że wszystko zależy od nas. I każdy, jeśli tylko cierpliwie będzie pracował, może zrealizować swoje cele.

Tajny składnik sukcesu

Niezależnie co chcemy w życiu osiągnąć, jest jedna cecha, która nam to ułatwi. Dobra wiadomość – każdy z nas może ją wykształcić. Zła wiadomość – nie zawsze jest przyjemnie. O czym mowa? O samodyscyplinie, czyli konsekwentnym i systematycznym działaniu w ustalonym kierunku. Ta cecha pozwala zrealizować każdy zamiar, niezależnie od pogody i nastroju. To przekładanie małych przyjemności nad obowiązki, które pozwolą nam osiągnąć cel.
Dom człowieka sukcesu

Jak to zrobić?

W jaki sposób jednak kształtować w sobie tę cechę? Można powiedzieć, że nie jest to trudne. Po prostu chcesz osiągnąć jakiś cel, więc planujesz jak to zrobić i działasz. Po drodze realizujesz mniejsze cele, a każdy z nich przybliża cię do sukcesu. Przydatne jest ustalenie priorytetów – listy czynności, które są istotne oraz tych, które są niepotrzebne.

Czynności istotne, to te, które są niezbędne do realizacji celu, lub te, które pomogą nam się do niego zbliżyć. Działania zbędne to te, które nie prowadzą nas do żadnego rezultatu, a także te, które wręcz nas od niego oddalają. I tutaj robi się nieprzyjemnie, ponieważ czasami musimy zrezygnować z czegoś co lubimy. Z początku nie jest to łatwe, jednak warto uświadomić sobie co zyskamy, kiedy osiągniemy cel, jak będziemy się czuli? Wyobraźmy sobie to uczucie satysfakcji, które rozpiera nas, kiedy udało nam się zrobić to o czym zawsze marzyliśmy.

Warto również analizować swoje postępy, wyciągać wnioski i uczyć się na błędach. Jeśli coś nam się nie udało, potraktujmy to jako lekcję, dzięki której wiemy więcej o sobie i możemy poprawić nasze działania.
W wyrabianiu nawyku samodyscypliny może nam pomóc aplikacja mobilna Imigomo.com, w której znajdują się narzędzia do planowania i analizy postępów, a także porady coachów i trenerów rozwoju osobistego. Więcej informacji o aplikacji znajdziesz w artykule „Jak osiągnąć sukces?” na stronie marki Imigomo.


Odpowiedz