Wpływ osobowości na poziom pewności siebie.

młody człowiek pewny siebie

Nawyki i pewność siebie

Wiele osób zadaje pytanie: jak być pewnym siebie? Głowią się one nad tym jakby tu stać się bardziej zmotywowanym i energetycznym. Co zrobić aby chciało nam się działać i abyśmy nie czuli wciąż lęku w sobie. Pytanie jest bardzo poważne, ponieważ brak pewności siebie odbija się bardzo negatywnie na naszym życiu. Możemy jednak temu zaradzić i osiągnąć pewność siebie, której pragniemy.

Siła szczegółów

Chcesz wiedzieć jak być pewnym siebie? To zacznij od szczegółów. Zacznij od znalezienia właściwej drogi do celu. Na czym ona polega? Przede wszystkim na zrozumieniu, że nasze cechy zależą od naszych nawyków. Od tego co codziennie robimy i jak to robimy. Wszystko łączy się ze wszystkim. Drobny szczegóły np. to o której się kładziesz spać, wpływa na to czy będziesz pewny siebie czy nie. Nie możesz lekceważyć najdrobniejszych zachowań bo to właśnie w nich kryje się droga do pewności siebie.

Opanuj nawyki

Każdy specjalista od pewności siebie powie Ci to od razu: musisz stać się aktywnym twórcą swoich nawyków. Nawyk to coś co robimy automatycznie. I nie chodzi tu o błahe czynności. Chodzi także o automatyczne myślenie na jakiś temat lub automatyczne reagowanie na określone bodźce. Cała sztuczka w stawaniu się pewnym siebie polega na tym, aby wykorzenić nawyki, które nas przed tym blokują. Należy je oczywiście najpierw zobaczyć. Należy dostrzec, że reagujemy na jakiś problem w wysoce negatywny sposób. Nie wolno tego lekceważyć.

Wprowadź nowe nawyki

Bycie pewnym siebie może stać się realne pod warunkiem, że opanujemy nasze nawyki. Pod warunkiem, że będziemy wiedzieć jak one działają i zamienimy je na nawyki, które są dla nas bardziej korzystne. Jednocześnie należy pamiętać, że nie jest to krótki proces. Wprowadzenie nowego nawyku jest długotrwałe i wymagające. Coś co wymaga od nas wysiłku. Coś co kosztuje nas więcej czasu niż myślimy. Ale nie ma się co poddawać tylko trzeba walczyć bo pewność siebie się po prostu przydaje. Nieważne czy chodzi tu o pracę, czy o nasze studia, czy może o życie towarzyskie – be niej ani rusz.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Zobacz artykuł: Jak być pewnym siebie? w serwisie Imigomo.


Odpowiedz