Budowanie pewności siebie we własnym zakresie

Osoby, które są pewne siebie znacznie lepiej radzą sobie zarówno w relacjach codziennych a jednocześnie zawodowych. Jednocześnie wiele osób boryka się z problemem pewności siebie, co może być wynikiem bardzo różnych problemów począwszy od nieśmiałości a skończywszy na zaniżonej wartości siebie.

W przypadku, gdy nie ma się pewności siebie jednym z problemów bywa zaniżona wartość samego siebie. Jednym ze sposobów zmiany takiej sytuacji jest większa akceptacja samego siebie. W tym względzie warto jest postawić na budowanie list rzeczy, w których jest się dobrym, co pozwala między innymi na określenie mocnych oraz słabych stron. Pozwala to na zwiększenie samooceny, co pozwala budować pewność siebie.

Zewnętrzna i wewnętrzna pewność siebie

Jednocześnie wiele osób chociaż wykazuje oznaki zewnętrznej pewności siebie to jednocześnie przeżywa rozterki, gdyż nie posiada wewnętrznej pewności siebie. Jeśli taka sytuacja utrzymuje się w dłuższym okresie czasu może prowadzić do różnych problemów wynikających z dysonansu pomiędzy zachowaniami, które się zewnętrznie przedstawia a wewnętrznym przekonaniem dotyczącym własnej osoby.
Z tego powodu ważne jest budowanie przekonania o wartości samego siebie, które jest wewnętrznym przekonaniem. W ten sposób pewność siebie jest naturalna a co za tym idzie nie jest jedynie formą prezentowania samego siebie.

Nauka pewności siebie

Nie zawsze można samodzielnie zmienić własne postawy czy też własne przekonanie o samym sobie;. W takim przypadku rozwiązaniem może być postawienie na różnego rodzaju treningi, które związane są z osobistym rozwojem, a które pozwalają na zdobywanie takich umiejętności, które pozwalają na budowanie przekonania o własnej wartości oraz budowania zachowań, które kreują pewność siebie. Treningi osobistego rozwoju mogą dotyczyć zarówno nauki pewnych technik, umiejętności przydatnych choćby w komunikacji, które są ważnym elementem prezentowanie pewności siebie. Jednocześnie można również rozwijać się  w ramach takich umiejętności, które pozwalają zwiększyć przekonanie o własnej wartości.

Dokładniejsze wskazówki na temat budowania pewności siebie znajdują się na stronie serwisu Imigomo: http://www.imigomo.com/blog/71-jakbyc-pewnym-siebie-6-sprawdzonych-sposobow-na-nabranie-smialosci


Odpowiedz