Sprawdź jakich narzędzi biznesowych używać

Każdy człowiek ma w życiu pasję, ale ma również zawód. Zdarza się, nawet bardzo często tak, że chcemy wykonywać to, czym się pasjonujemy. Jaki zawód powinien wybrać człowiek, który uwielbia matematykę i ekonomię? To proste, na pewno coś związanego z finansami i rynkiem. Z drugiej strony dla takich osób zarezerwowane są miejsca na uczelniach informatycznych i bardzo ciepło przyjmuje się ich na stanowiskach programistów.

Praca w finansach

Wybierając któryś z tych zawodów jesteśmy ściśle związani z finansami. Niektórzy programiści skupiają się na stworzeniu idealnego narzędzia dla finansistów. Takim narzędziem może być zarówno odpowiednie oprogramowanie księgowe, jak i maklerskie. Możliwości jest wiele. Takie narzędzia to głównie kalkulatory i przeliczniki, ale i programy umożliwiające i ułatwiające codzienną pracę finansisty. Finansista to nie zawód. Osoby, które nazywamy w ten sposób oczywiście muszą być obeznane z zagadnieniami finansowymi oraz w nauce finansów i spraw finansowych, jednak nie tak nazywa się ich zawód. Potocznie nazywamy tak bankierów, kapitalistów, czy też posiadaczy kapitału finansowego. Współcześnie bardzo często używa się tego słowa w odniesieniu do wielu zawodów, takich jak doradca podatkowy, biegły rewident, makler giełdowy czy agent ubezpieczeniowy.

Tych zawodów jest zdecydowanie więcej lecz nie sposób wymienić wszystkie. Najważniejszą cechą łączącą wszystkich finansistów są ich kwalifikacje. Czasami też określa się ludzi tym mianem ze względu na ich doświadczenie. Praca w danym zawodzie ściśle związanym z finansami o ich obrotem często jest możliwa dopiero po uzyskaniu licencji. Tak więc wszelcy programiści i projektanci narzędzi dla finansistów powinni mieć na uwadze, że z ich programu korzystało będzie wielu ludzi o najróżniejszych zawodach, dlatego powinien przystosować oprogramowanie do wszystkich naraz. W jaki sposób?

Dany program powinien być przede wszystkim intuicyjny i rozbudowany. Oczywiście wiadomo, że stworzenie kilku firm programu jest korzystne, gdyż dla danego działu w finansach można zakupić po prostu odpowiedni produkt, jednak wciąż trzeba pamiętać o potrzebach całej grupy nazywanej finansistami.


Odpowiedz